Master Drink Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

1
425

Master Drink Formula Green ürün tanıtımı ve rehber bilgisine bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Tıklayın.

I. Master Drink’i ne zaman kullanmalıyım?

Master Drink’i yemeklerden sonra kullanın. Ürünü her gün aynı saatte kullanmaya özen gösterin. Uzun süreli ve düzenli kullanımı önerilmektedir.

Günlük önerilen alım miktarı olan 80 ml’ye göre hesaplandığında 500 ml’lik bir şişe Master Drink yaklaşık olarak 6 gün kullanılabilir. 80 ml yaklaşık olarak bir su bardağının yarısından biraz daha az bir miktara denk gelmektedir.

II. Master Drink’in kullanım şekli nasıldır?Herhangi bir yan etki oluşturur mu?

Master Drink yüksek oranda konsantre antioksidanlar içerir. Bunlar özellikle tanen olarak isimlendirilen polifenol ailesine ait olan antioksidanlardır. Acı bir tada sahip olan bu polifenoller güçlü antioksidanlar olarak bilinirler. Kullanımları sonrasında kısa süreli hafif bulantı hissine sebep olabilmektedirler. Bu durum özellikle ürün aç karnına kullanıldığında gözlemlenir ve ürünün içeriğindeki yararlı antioksidanların miktar olarak fazla olduğunun bir göstergesidir. Aynı zamanda yeşil çay yaprakları da buna sebep olabilir.
Temelde Master Drink’in yemeklerden sonra kullanımı tavsiye edilir. Ürünün bu şekilde kullanımı ürün içeriğindeki maddelerin vücut tarafından daha hızlı şekilde emilmesine yardımcı olur. Mide bulantısı gibi durumlarda ürün yemeklerden sonra örneğin öğlen yemeğinden sonra kullanılabilir. Ayrıca meyve suyu ile karıştırılarak kullanıldığında; vücut ile uyumluluğunun arttırılmasına yardımcı olur.

III. Neden Master Drink Formula Green?

Master Drink’in yeşil rengi içerisinde bulunan klorofilden gelmektedir. Bu doğal boyar maddeyi bitkiler fotosentez yaparken kullanır. Klorofil bitkilerde güneş ışığından enerji üretilmesinden sorumludur. Klorofil gezegenimizdeki en büyük enerji üreticilerinden bir tanesidir. Doğal bir madde olduğundan Master Drink’in renginde zaman zaman farklılıklar gözlenebilir.

IV. Master Drink’in özel tadı nasıl sağlanıyor?

Master Drink’in tadı oldukça doğaldır. İçeriğinde yüksek konsantrasyonlarda bulunan bitkisel antioksidanlar nedeniyle hafif acı bir tada sahiptir. Yüksek tatlandırma özelliğine sahip yenilikçi “Stevia” ile ürünün tadı özelleştirilmiştir.

V. Çocuklar Master Drink kullanabilir mi?

Okul çağındaki çocuklar ve ergenler tarafından güvenle kullanılabilir.

VI. Master Drink’in içeriğinde Aloe Vera olması sebebiyle Aloe Vera Jel İçecekler yerine kullanılabilir mi?

Aloe Vera jelinin bilinen tüm kalitesi ve faydaları Master Drink ile harmanlanmıştır. Master Drink’teki antioksidan oranını daha yüksek tutabilmek için; üründeki Aloe Vera miktarı daha azdır. Bu nedenle Master Drink’i Aloe Vera Jel İçeceklerin yerine tüketmeniz uygun değildir.

VII. Master Drink içeriğinde neden Aloe Vera var?

Dr. Joe A. Vinson (Scranton Üniversitesi, Pennsylvania) liderliğindeki Amerikalı araştırmacıların çalışmalarında saf Aloe Vera yaprak jelinin vitaminlerin biyoyararlanımını arttırdığı gözlenmiştir. Örneğin; E Vitaminin vücut tarafından emilimi saf Aloe Vera yaprak jeli ile birlikte % 269 oranında artmaktadır.

VIII. LR Master Drink’in kalitesini nasıl garantiliyor?

SGS INSTITUT FRESENIUS’ün yaptığı kapsamlı ve hammaddeden başlayan ve tüm üretim aşamalarını denetleyen bir kalite kontrol süreci bulunmaktadır. Bitmiş ürünler de aynı zamanda gizli saha denetimlerinde kontrol edilmektedir. Açıkça Master Drink üzerinde bulunan ünlü SGS FRESENIUS kalite mührü bu ürüne objektif bir onay vermektedir.

IX. Master Drink’i meyve suları ile karıştırabilir miyim?

Evet karıştırabilirsiniz. Meyve suları ya da su ile karıştırılmasında Master Drink’in etkisi üzerinde herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

X. Şeker hastaları Master Drink’i tüketebilir mi?

Master Drink az miktarda şeker ile dekstroz içermektedir. Günlük alım miktarı 80 ml 0.87 ekmek birimine sahiptir. Eğer şeker hastasıysanız ürünü kullanmadan önce lütfen doktorunuza başvurun.

XI. Master Drink hayvanlar için uygun mudur?

İnsan denekler üzerinde yapılan çalışmalarda Master Drink’in birçok pozitif etkisi bulunmaktadır. Bu ürün insanlar için bir gıda takviyesi olarak üretildiğinden hayvanlar üzerinde test edilmemiştir. Bu nedenle hayvanlar için kullanımı tamamen kendi inisiyatifinize kalmıştır. Hayvan gıdalarının farklı kuralları vardır. Hayvan yemi olarak uygunluğu konusunda ne yazık ki bir bilgi bulunmamaktadır.

XII. Master Drink’in günlük alım miktarı gün içerisinde tek bir seferde mi yoksa farklı zamanlarda mı olmalı?

Master Drink günde tek doz kullanılacak şekilde formüle edilmiştir. Günlük alım dozunun gün içerisinde farklı zamanlara bölünerek kullanılmasına gerek yoktur. Master Drink özellikle yoğun iş hayatına sahip ve oldukça meşgul kişileri hedef almaktadır. Bu kişiler için ürün kullanımının basit olması önemli bir noktadır.

XIII. Başlangıçta daha az miktarda tüketip, günlük kullanım dozunu zamanla 80 ml’ye mi çıkarmalıyım?

Hassas bünyeye sahip olanlar başlangıçta daha az miktarda ürün kullanmaya başlayarak zamanla kullanım miktarını 80 ml’ye çıkartabilirler.

XIV. Master Drink gebelik sırasında kullanılabilir mi?

Hamileler minerallere, vitaminlere ve antioksidanlara ihtiyaç duyarlar. Bu nedenle ilk üç ayın sonunda doktorlarına danışarak Master Drink’i kullanabilirler.

1 YORUM

CEVAP VER