Telefon:

İlk olarak şöyle başlayalım, LR ile para kazanmak için LR’ın pazarlama planını kavramak ve buna göre bir strateji izlemek gerekiyor.  LR ülkemizde gelişme evresinde ve daha en alt seviye liderinin olmadığı iller mevcut. LR’da lider olmak için iyice incelemeniz ve deneyimlemeniz gereken üç unsur var, bunlar:

  • Ürün kalitesi

Bu işten para kazanmak istiyorsanız tabi ki ilk önce üye olmanız gerekiyor.Üyelik bilgileri için tıklayınız

 

Bu üç paketten birini seçerek üye olabiliyorsunuz. Bunun devamında hiçbir üyelik ücreti veya aylık kota ödemiyorsunuz. Tamamen serbestsiniz, artık kendi başınıza özgür bir pazarlama yöntemi izleyebilirsiniz. Hiçbir zorunluluk veya sınır yok. LR’ı piyasadan ayıran ilk unsur ürün kalitesi. Buna daha sonra da değineceğim.

  • Pazarlama planı

Daha az üyeyle yani daha az telefon açıp daha az görüşme ayarlayarak daha fazla para kazanmanızın yolu pazarlama planını iyice kavramaktan geçiyor. Evet bağımsızsınız, hiçbir zorunluluğunuz yok ama bu bir iş ve bu işten para kazanmak istiyorsunuz.

Etrafınızdaki network marketing şikayetleri, hırsları, başarısızlıkları şirketlerin yanlış stratejilerinden kaynaklandığı gibi kişilerin bilgisiz ve azimden yoksun şekilde çalışmalarından da kaynaklanıyor. Bu bir pazarlama işi, elinizde en üst düzey kalitede ve benzeri olmayan bir teknolojiyle üretilen ürünler mevcut ama bu ürünlerin kendisini satmasını da bekleyebilirsiniz ya da planlı bir şekilde hızlıca da ilerleyebilirsiniz.

  • Etrafınızdaki kişiler

İlk olarak şunu unutmayalım:

Evet, ülkemizde network marketing şirketlerinin zamanında insanların ceplerinden paralarını alıp karşılığında imitasyon saat bile verdikleri oldu. İlk aşamada karşınızdaki kişinin “Aman.” demesinin sebebi budur, kendi edindiği ya da duyduğu tecrübeler.

Lakin ilk iki unsur burada tekrar ön plana çıkıyor, insanların korkularının ve endişelerinin doğru ürün bilgileriyle ve doğru pazarlama stratejileriyle üstünden gelebilirsiniz, kesinlikle bunun kandırabilirsiniz olarak algılanmasını istemiyorum. Demek istediğim sadece LR ürünlerinin ilk aşamada güven vermemesinin tek sebebi, Türkiye’nin network marketing geçmişidir. Yani önyargıdır.

Eğer kullanırsanız, tanırsanız ve doğru bilgiye sahip olursanız bu önyargılardan korkmanıza lüzum kalmayacaktır. Ürünler ilaç olamayabilir, zaten bu şekilde bir taahhüt verilmiyor ama hiçbir şekilde zarar göreni görmedim.

LR şirket tanımı olarak ilk aşamada bir Network Marketing şirketi olarak geçmiyor, bunun sebebi LR ürünlerini üye olmadan herhangi bir üyeden doğrudan satışla satın alabilmeniz. Bu durumda üye olan kişi katalog fiyatı üzerinden size yaptığı satışta %40 kar ediyor.

Üye Olduktan Sonra Yapmanız Gerekenler

Bağımsız İş Ortaklığı denince insanlar bağımsız kelimesinin büyüsüne kapılıp ortalığa atıyorlar kendilerini, iş ve ortaklık kelimeleri yavan kalıyor. Lakin iş ve ortaklık için sağlanmış planı, programı tamamen kavradıktan sonra kendinize göre bağımsız bir strateji çizip günlük hayatınızda daha bağımsız hale gelebilirsiniz.

Bu da şöyle oluyor, şimdi şöyle düşünelim etrafınızda 20 kişi var LR’ı tanımak, üye olmak isteyen. Şimdi bu işte elinize kağıt kalem almanız gereken tek durumla karşı karşıyasanız. Benim size tavsiyem kişilerin isim listesini tutun ve tam bir organizasyon elde edene kadar bunu yanınızdan ayırmayın. Sürekli güncellemeniz ve üyelerinizle birlikte kendinizi aktif tutmanız gerekecek.

Yakın Kişiler

Birbirleriyle görüşen, arkadaş olan insanları sakın aynı seviyeden üye yapmayın. Bu şekilde bir yarış yaratmış olursunuz, bir arkadaşı diğerinin altına üye yaptığınızda bir ekip çalışması yaratırsınız. İkisi de kazanır, birbirine kazandırır. En yakın arkadaşların bile birbirine üye kaptırmak istemeyeceği durumlar oluşacağından eminim, hiç riske girmeyin.

Kendi 7’niz

Sürekli kendi altınıza üye yapmayın, çalışacağından emin olduğunuz 7 kişi bulun kendinize. Onlara ürünleri tanımaları, pazarlama planını anlamaları için zaman verin. Kendi stratejilerini oluştursunlar. Ve LR’ın bu kadar ön plana çıkmasının sebebinin tekrar tekrar ürün kalitesi olduğunu söyleyerek size bir küçük öneri daha; bu 7 kişinin arasında piyasadan daha ucuz ve daha kaliteli olan LR ürünleri dışında muadillerini marketlerden ürün alacak kişiler olmasın. Bu işe gönül versin demiyorum ama mantıklı pazarlamacılar olsun.

Dil ve Anlatım

Kendinize bir ürün ve plan anlatım şeması oluşturun, 8 yaş grubu aralığı oluşturun:

20-25, 25-30, 30-35, 35-40, 40-45, 45-50, 50-55, 55-60.

Bu yaş grubu aralıklarına hayat tarzına ve gelir durumuna göre farklı 4’er kişi atamaya çalışın, kadın ya da erkek fark etmez. Bunun sebebi bu kişilerin üstüne yoğunlaşmanız değildir. Sadece tanıdığınız kişiler olsun, örnek kişiler.

Bunu kendi pazarlama stratejinizi ve dilinizi oluşturmanız için yapın. Çok etkili oluyor. İnsanın dili karşısına belli bir kişiyi alınca hemen çözülüyor, kitlelere konuşmak her zaman daha zordur.

“Bu insana bu ürünü nasıl anlatırım?” diyin kendinize, bu yaptığınız toplantılarda, telefon görüşmelerinde size pratik sağlayacaktır. Hiçbir durumla ilk defa karşılaşmamanız için idealdir.

İnternet

Sonuncu ve en önemli kısım, tabii ki internet. İnternete dahil olmanız gerekiyor. Herhangi bir şekilde, hiç fark etmez. Sizin için en rahatı hangisiyse. Facebook sayfası, grubu, Instagram hesabı, İnternet sayfası, Pinterest hesabı gibi birçok alternatifiniz var. Hepsini yapmaya çalışmayın, belli bir profil oluşturamayabilirsiniz. Amaç sadece, insanları evlerinde, özel vakitlerindeyken ziyaret etmek, göz önünden kaybolmamak.

Çok unsur var biliyorum, yakında bir videoda hepsini toparlayacağım ama ürün bilgisinin her şeyden önemli olduğunu unutmayın.

Ne Kadar Para Kazanırım?

Aşağıdaki görselle örnek bir üyenin kazancını hesaplayabiliriz.

İlk olarak şu iki terimi açıklayalım PW ve GV;

PW: LR puanı demektir, satış yapılan her LR ürünün bir PW karşılığı vardır. Bunun TL ile kıyasla ortak bir oranı yoktur. Her ürünün PW karşılığı farklıdır ve şirket tarafından belirlenir.

GV: Satış hacminiz demektir. Alacağınız primler GV değeriniz üzerinden hesaplanır.

lr ile para kazanmak

Diyelim ki 1000 TL satış yaptınız bu ay içinde. Her üründen elde edeceğiniz kar oranı %40’tır. Yani 400 TL gelir sağlamış oldunuz. Ayrıca üyelerinizle birlikte 9800 GV ile kişisel satış hacminizde %16 dilimine girmiş olduğunuz için 1000 x 0,16 = 160 TL daha eklendi bu ayki gelirinize. Üyelerinizin kendi başlarına yaptığı satış hacmi size fark primi olarak yansıyacak. Onların da 4000, 3000, 800 ve 1000 GV’lik hacimlerini yakaladıklarını varsayarsak tablodaki çarpanlarla birlikte 380 TL daha gelir sağlamış oluyorsunuz.

Burada dikkat etmemiz gereken unsur şu, siz ve B, C, D üyeleri toplamda 5800 GV’lik bir satış hacmine sahipsiniz. Yani 4000 GV’lik E üyesinden fazla ve %16sınız. Yani farkınız var %2. Bu yüzden E üyesinden prim elde ediyorsunuz.

Başka Bir Şablon

Diyelim ki D üyeniz 3000 GV’lik bir satış hacmi değil de 1000 GV’lik bir satış hacmi oluşturmuş olsun.

Siz toplamda 7800 GV ile %14 diliminde kalmış oluyorsunuz. Devamında priminiz şu şekilde hesaplanıyor.

Yine 1000 TL doğrudan satışınızdan %40 karla 400 TL gelir elde ediyorsunuz. 7800 GV ile %14 diliminden 1000 x 0,14 = 140 TL daha gelir elde ettiniz. Şimdi fark primlerine gelelim:

B üyenizden %5 fark priminiz olmuş oldu. 50 TL.

C üyenizden %8 fark priminiz olmuş oldu. 64 TL.

D üyenizden, kendisinin GV’sini 3000 değil 1000 olarak varsaydığımız için %5 fark primi elde etmiş oldunuz. 50 TL de oradan.

E üyeniz de sizinle aynı dilimde olmuş oldu artık. İkiniz de %14’tesiniz. Yani fark priminiz yok, sıfır. E üyenizden gelir elde edemiyorsunuz.

D üyenizin satış hacmini 3000 GV’den 1000 GV’ye düşürdüğümüzde geliriniz 940 TL’den 704 TL’ye düşüyor.

Bütün gelir hesaplamaları bu tabloya dayanıyor başlangıçta, daha üst seviyelere çıktığınızda prim tablosu büyüyor sadece.

Kritik Plan

Sonuç olarak oluşturduğumuz bu iki şablonu ele alırsak geleceğimiz sonuç baştakiyle aynı. Pazarlama planınızı dikkatle kurmanız gerekiyor. İkinci şablonda değişen şey kendi yaptığınız üyeyle prim tablosunda aynı aralığa düşmenizdi. Yani denilen o ki, eğer sizden sonra kendinize yaptığınız üyeden besleniyorsanız sadece o üyeden prim alamazsınız. Kollarınızı doğru, eşit seviyelerde oluşturun ki hepsinden beslenin.

Eğer başta dikkatli olmazsanız, şu an birçok üyede gördüğümüz gibi işi bırakma durumuna kendinizi getirebilirsiniz.

Bunun matematiksel olarak en verimli halini, bu tabloyu en iyi şekilde oluşturmanız için yapmanız gerekenleri iletişime geçerek öğrenebilirsiniz.

Ben LR ürünlerini inceleyecek, bu işi severek, mantıklı bir şekilde yapacak ve daha önümüzde çok fırsat verken bunları değerlendirmek için benimle çalışmaya açık herkesin yanında olacağım.

Telefonlarınızı ve e-postalarınızı bekliyorum.

Üyelik Ücreti ödemeden, Aylık Kota şartı olmadan siz de seçtiğiniz ürünlerle üye olup internet üzerinden alış veriş yapabilirisiniz.

İlk siparişiniz ile satış fiyatı üzerinden %40 karla indirimleriniz başlar ürünleriniz kapınıza gelir ve üyeliğiniz başlamış olur.

Ömrünüz boyunca LR indirimlerinden faydalanabilirsiniz.

LR Üyelik ve Bilgi Formu

LR Şirketine Bağımsız İş Ortağı
Kaliteli Ürünlerden Faydalanın. Primli Sistemden Kazanç Sağlayın. Kendi İşinizi Kurun. Benzersiz Araç Konseptiyle Tanışın.
Olun...
Bize Ulaşın!