Gülşen Aksu Pınar

12278668_428484990673827_7782346619438028182_nMerhabalar, sayfama hoş geldiniz.

1965 senesinde Trabzon’da doğdum. Babam öğretmen olduğu için 2 senelik tayin süresini Trabzon’da geçirdikten sonra asıl memleketimiz Artvin’e yerleştik. İlkokul sonuna kadar Artvin’de yaşadık. Ortaokulun başında daha iyi bir eğitim alabilmem için Manisa’ya akrabamın yanına geldim. Ortaokulu ve liseyi Manisa’da tamamladım.

Üniversite diplomamı o zamanların tercihleri ve öngörüleri doğrultusunda Atatürk Üniversitesi’nin Ziraat Mühendisliği bölümünden aldım.

Sonrasındaki iş hayatım oldukça farklı alanlarda şekillendi. İlk sahip olduğum iş bir muhasebe bürosundayken, bir sonraki işimde İzmit’te Sabancı Holding’in peyzaj ve çevre düzenlemesinde çalıştım.

Kültür mantarı üretimi yapan özel bir şirketin üretimden sorumlu yöneticisi olarak çalıştığım 10 sene bir faaliyetle geçirdiğim en uzun süreydi.

99 depremi sonrası bir süreyi toparlanmayla geçirdikten sonra, 5 sene boyunca devam edeceğim gıda üretim firmalarının sorumlu yöneticiliğine başladım. Bu süre içerisinde de bir yandan da, bir anda kendimi içinde bulduğum parafin ve jel mum üretimine merak sardım. Evimde yaptığım mumlarla İzmit’te sergilere katıldım.

Daha sonra bir dükkân açmaya karar verdim ve İstanbul’a gidip gelerek üretimlerimi devam ettirdim. 5 sene boyunca açık kalan dükkânım sayesinde hali hazırda İzmit’te geçirdiğim yılların sonunda oluşan çevrem hem aldığım keyiften hem sohbetten dolayı şu anki halini aldı.

Son olarak Bizimköy Engelliler Üretim Vakfında 4 sene boyunca tarımsal üretim bölümünden sorumlu olarak çalıştım. Nihayetinde emekliliğim geldi.

Emekliliğin de keyfini aldıktan sonra yine bir süre farklı pazarlarda zaman geçirip şuan meşgul olduğum LR Sağlık ve Güzellik Sistemleriyle tanıştım.

Bir yakınım tavsiyesiyle deneme amaçlı birkaç ürün kullanarak ilk aşamada dâhil oldum. Ürün kalitesinden oldukça memnun olduktan sonra çevremdekilere tavsiye etmeye başlayıp kendi kullandığım ürün çeşitliliğini de arttırdım.

Çevremde anlattığım ve tavsiyelerim sonunda ürünleri deneyen insanların da memnuniyetiyle birlikte şirketin pazarlama planına dâhil oldum.

Çalışma hayatım boyunca enerjik ve pozitif olmak için gerek şanssızlıklar gerek saha deneyimlerim yüzünden fazladan emek vermem gerekti.

Şimdi şirketin küreselleşme stratejisiyle kurduğu pazarlama planı ve ürün kalitesi sayesinde hem keyif aldığım hem de yanıma yeni insanlar kattığım, en önemlisi de kimseye hesap vermediğim bu işle uğraşıyorum.

Sizleri de beklerim.